Кандидатстудентски и студентски информационен център (КСИЦ) чрез своите отдели – Привличане и консултиране на кандидат-студенти, Консултиране на студенти и Рекламно-информационни материали – развива дейностите, свързани с привличането на кандидат-студенти, консултирането на студентите, създаването на печатни и електронни рекламно-информационни материали, представящи Нов български университет. През академичната 2021/2022 година периодично се издава Кандидатстудентски информационен бюлетин, продължава рубриката за кандидат-студенти „Избери програма“ .
Кандидатстудентска кампания
- Обявеният от НБУ прием за програмите за степен бакалавър, както и за магистърски програми „Право“ и „Архитектура“ е 2381 души.
- Провеждат се 47 сесии на ТОП, за които са регистрирани 4803 явявания.
- Кандидатите по първо желание за прием в първи семестър на бакалавърските програми и магистърски програми „Право” и „Архитектура“ e 3536 (увеличават се със 117 в сравнение с 2020/2021 г. – 3419).
- Най-предпочитаните бакалавърски програми са – Графичен дизайн, Право, Информатика, Управление на бизнеса и предприемачество, Интериорен дизайн, Психология, Кино и телевизия и др.
- Записаните студенти през 2021/2022 година са 2573 (с 59 повече в сравнение с 2020/2021 година – 2514).
- Броят на кандидат-студентите в магистърските програми е 867. Най-предпочитаните магистърски програми са – Психология на развитието, Реклама и бранд мениджмънт, Филмово и телевизионно изкуство, Софтуерни технологии в Интернет, Извличане на знания и технологии за големи данни, Бизнес администрация РО и ДО, Графичен дизайн за дигитални и печатни медии, Киберсигурност, Клинична психология – психоаналитична перспектива, Лингводидактика, Рекламен мениджмънт и визуален брандинг, Управление на проекти по информационни технологии и др.
Кандидат-студенти
- Общ брой кандидат-студенти за НБУ – 4403
- Броят на кандидат-студентите за програмите с ТОП е 3536.
- Броят на кандидат-студентите за магистърските програми е 867.
- Средният резултат от ТОП за всички сесии е 63,89 точки.
Индивидуални консултации
- Индивидуални консултации за кандидатстване – 841.
- Индивидуални консултации за избор на програма – 128.
- Консултации за изготвяне на индивидуални програми – 400. Създадени бакалавърски, магистърски и minor индивидуални програми – 82.
Събития
- Дни на отворени врати в НБУ – ноември и март 2021 г.
- Виртуални дни на отворени врати – 568 кандидат-студенти се включват в проведените уебинари.
- Информационни дни на кандидат-студента – провеждат се в предварително обявени съботни дни, като всички посетители могат да се запознаят с възможностите за кандидатстване и обучение в университета, да получат консултация за избор на програма и професионална реализация, да разгледат средата за обучение и общуване в университетския кампус. През периода са проведени 37 информационни дни на КС в София, Пловдив, Варна, Бургас, Русе, Плевен, Стара Загора, Благоевград и др.
- Разговори с кандидат-студенти в ZOOM – –включват се 360 кандидат-студенти.
- Посещения на училища и организирани съпътстващи събития с участие на преподаватели и студенти.
- Кандидатстудентски изложения – „Моето образование в чужбина“ в София, Пловдив, Стара Загора, Варна, Бургас; Изложение на университетите в Благоевград; Изложение на университетите и колежите в Казанлък.
- ченически състезания – Национален конкурс за ученическо есе на тема: „Imagine България“ (организиран от ПС Администрация и управление); Национален конкурс за ученическо есе на тема „Аз съм българският Илон Мъск и ще променя страната като…“ (организиран от ПС Администрация и управление); Национален конкурс за ученическо есе на тема „Фалшиви новини и алтернативни факти“ (организиран от ПС Философия и Социология); Конкурс за ученическо есе на тема „Кой, в името на какво и как управлява България“ (организиран от ПС Политически науки); Национален конкурс за ученическо есе на тема „Мисията на университета днес“ (организиран от ПС Нова българистика); Конкурс за средношколци „Дешифрирай празника“ (организиран от ПС Антропология); Национален конкурс за ученическо есе на английски език на тема „Многоезичието в Европейския съюз“ (организиран от ПС на ИЦ „Компютърна и приложна лингвистика“); Национален конкурс за ученици на тема „Най-добър компютърен модел на Coronavirus Covid 19” (организиран от БП „Биология – обща и приложна”, БП „Клетъчна биология и вирусология” ); Конкурс за кратък разказ/есе на тема “Какво бих направил, за да спася човечеството от COVID-19?” (организиран от БП „Биология – обща и приложна”, БП „Клетъчна биология и вирусология” ); Ученически фотоконкурс „Дивата природа в моя обектив” (организиран от БП „Биология – обща и приложна”, БП „Клетъчна биология и вирусология” ); Национално състезание „Най-добре описана лична колекция от минерали и/или скали, и/или фосили“ (организирано от ПС Природни науки); Междуучилищно състезание „Убеди ме – победи ме!“ (организирано от ПС Право); Национален конкурс за ученическо есе на тема „Изкуството и предизвикателствата на времето“ (организиран от БП „Изкуствознание и артмениджмънт“).